27.09.2020 Yangın Nedeniyle İptal Edilen Etkinliğimiz.

satanabanner.fw.png
Tüm airsoft camiasını bilgilendirmek, yaşanılan durumu olduğu gibi aktarmak önem haiz etmektedir. 27 Eylül 2020 tarihli [ Stolen Virüs ] isimli etkinliğimiz maalesef bölgede gece 02:00 sıralarında kasten ( kundaklama şeklinde ) çıkan yangın sebebiyle iptal edilmiştir. Sabah saatlerinde alana dönüş yapılan nokta Jandarma kolluk kuvvetlerimiz tarafından kesilmiş ve içeriye girmemizin yasaklandığı tarafımıza şifahen bildirilmiştir. Bu doğrultuda airsoft camiasına nacizane bazı hatırlatmaları yapmayı görevimiz olarak belledik.

Kesinlikle alanlarda ateş yakmayalım, eğer çok elzem ise kontrollü ateş yakmayı öğrenelim. Çöplerimizi özellikle cam şişeleri alanda işimiz bittikten sonra bırakmayalım. Alandaki hayvanlara zarar vermeyelim, hatta gerekirse bu konuda çalışan dernekleri arayarak hayvanların durumunu bildirelim.

Bu üzücü yangın maalesef kasten, kundaklama sonucu çıkarılmıştır. Jandarma rütbelileri bize gece yangının başladığını sabaha kadar sürdüğünü ve hala helikopterlerle müdahale edildiğini bildirmiş, bizde helikopterlerin sesini çok net ve yakından duymuştuk. Bu bağlamda oyun alanlarımızın sıhhatini korumak için lütfen ehemmiyet ve özen gösterelim. Hayvan bile pisliğini ortada bırakmazken, insanların bunu yapması anlaşılmaz ahvaldir. Alanda bırakacağımız bir cam kırığı veya cam şişe yazın kuru otların tutuşup ormanların alev almasına sebep olabilir. Lütfen bunlara biz sebep olmayalım. En ufak hatamız hobinin geleceğini ciddi manada tehlikeye atabilir.

Ormanlar geleceğimizdir. Ağaçlar nefesimizdir

Tüm airsoft camiasına saygılarımızla
SAT Yönetim

İlgili haber linkleri

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/pendikte-sabaha-karsi-korkutan-yangin-41621647
https://www.haber7.com/guncel/haber/3018000-pendikte-sabaha-karsi-korkutan-yangin

Haberin fotoğrafları

1601224536983.png

1601224546820.png
 
SAT Yönetim

Yorumlar

Yukarı Alt