Takım Kaptanı ve Kaptan Yardımcısının Görev ve Sorumlulukları

satanabanner.fw.png

SAT bünyesinde icra edilecek tüm etkinliklerde yönetimin yükünü hafifletmek, oyunların hızlı ve düzenli bir şekilde yol almasını sağlamak için takım kaptanları ve yardımcıları kendi takımları üzerinde yönetimin tahsis edeceği yetkilere sahiptir. Bu yetkiler kapsamında ;
  1. Kendi takımı içindeki tüm oyuncuların oyuna geliş saatini ve oyuna hazır bulunma durumunu ve verilen oyun saatine göre disipline etmek.
  2. Tüm oyunculara ait AEG vb. makinelerin FPS limitleri dahilinde olmasını sağlamak. FPS limitlerinde olmayan makineleri ve gerekirse oyuncuları oyuna almamak.
    1. Tüm takımlara oyunlarda toplanacak belirli miktarda ücret karşılığı FPS ölçüm makinesi dağıtılacaktır. Bu makineler takım kaptanlarına zimmetlenecektir! Makineler temin edilene kadar kaptanlar yönetimden FPS ölçüm makinesi talep edip temin etmelidir.
  3. Oyuncuların bot, gözlük, killrag, şarjör, telsiz, düdük ve kıyafet kurallarına uygunluğunu her oyun başlangıcında kontrol etmek.
  4. Güvenli alanda AEG ve pistollerin test amaçlı atışlarının engellenmesi ve olası kazaların önüne geçilmesi.
  5. Tüm takım oyuncularının brifing alanına girişinden itibaren gözlüklerinin takılı bir şekilde ikişerli kol düzeninde sıralanması ve brifing esnasında hiçbir oyuncunun şarjörlerinin oyuncaklar üzerinde takılı olmaması ve oyuncakların emniyetinin kapalı olmasını sağlamak.
  6. Her takım kaptanı vurulduktan sonra saha hakemi olarak oyun alanında ( oyun bitimine kadar ) kalmak zorundadır. Kuralların doğru işletildiğine dikkat etmelidir. Oyuncuları sakin bir dille uyarmak, oyun içi anlaşmazlıkları tatlı dille gidermek en temel görevidir. Kaptanlar isterlerse saha hakemliği görevlerini yardımcılarına devredip güvenli alana çekilebilirler.
  7. Tüm telsizlerdeki yönetim kanalının acil durumlar halinde sadece kaptanlar tarafından kullanılması mecburiyeti vardır. Diğer oyuncular bu kanalı kullanmamalıdır.
    1. Tüm telsizlerimiz, Uğur Küçük ve Atilla Göbel tarafından kanal düzenlemesine tabi tutulacaktır. Telsizleriniz otomatik olarak tanımlanmış 99 kanal içerecektir. Bu kanallardan 30 tanesi PMR ( midland vb telsizlerle uyumlu olacak şekilde ) geriye kalan 68 kanal ise SAT1 isminden SAT68'e kadar telsizlerinizde isimlendirilecektir. Bu ayarları bozmamanız için telsizlerinizin ayarları yönetim tarafından yeniden düzenlemeye kapatılacaktır. Oyuncuların telsizlerini kurcalamaları veya kanal kaybetmeleri durumunda 100 lira karşılığında telsizleri yeniden programlanacaktır. Telsiz ayarlarınızla oynamamanızı rica ediyoruz. Bütün bu kurallar telsizlerin ve oyunun sağlıklı bir şekilde işlemesini sağlamak için yapılmaktadır.
    2. Yeniden düzenlenecek telsizlerin toplu bir şekilde takım kaptanı tarafından Uğur Küçük tarafına tek elden ulaştırılması.
  8. Oyun bitiminde çöplerin toplanıp kaldırıldığının kontrol edilmesi.
  9. Sağlık problemi olan oyuncuların durumlarını takip edip yönetime bilgi vermek.
  10. Sitede kaydı olmayan oyuncuların kayıt işlemlerini bir an önce bitirmek.
  11. Tüm oyunların site üzerinden yayımlanacağı bu kapsamda tüm oyuncuların siteye kayıt olması gerekliliği ve akabinde misafir bir ( 1 ) oyuncu hariç tüm etkinlik katılımlarının site üzerinden yapılması ve bunun kontrolü.
SAT Yönetim bu maddelere ekleme ve çıkarma yapabilir. Eksik görülen konularda kaptanların veya yardımcılarının görüşleri yönetim için önemlidir. Tüm bu kuralları uygulamayan, uygulamamakta ısrar eden arkadaşlarımız önce kaptanları tarafından uyarılır. Hatasında ısrar eden arkadaşlar yönetime sevk edilmelidir.

Saygılarımızla
SAT Yönetim

SAT Yönetim

Yorumlar

Yukarı Alt