Yönetim Kural Düzenlemesi ve Giderilmesi Gereken Eksiklikler 18 Eylül 2020

satanabanner.fw.png
Herkese Selamlar ;

SAT Yönetim kurulu olarak oyunlarımızı uzun süredir dikkatlice takip etmekteyiz. Oyunlarımızda bazı eksikliklerin, aksaklıkların, başlama saatine uyulmaması gibi problemlerin olduğu, bazı kuralların ise açıkça uygulanmadığı, bazılarının doğru anlaşılmadığı tarafımızca gözlenmiştir. Bütün bu aksaklıkları ortadan kaldırmak için ilk etapta aşağıya maddeler halinde sıralayacağımız ( yapılması zorunlu ve sorumluluğun tamamen takım kaptanlarına ait olduğu ) hatırlatmalarda bulunacağız.

Her oyuncunun bu duyuru tarihinden itibaren yapılacak ilk oyun günü sabahında ve devam eden tüm oyunlarda;
  1. Baofeng UV82 - Baofeng UV5R telsizlerin Uğur Küçük ulaştırarak temiz bir şekilde telsizlerin yeniden programlanması ve kanal karışıklığına son verilmesi.
    1. Bu noktada amacımız bütün oyuncularımızın telsizlerini PMR1,PMR2... ve SAT1,SAT2... şeklinde yeniden düzenlenmiş telsizlerle oyun başlangıcındaki "frekans neydi ?", "hangi kanaldasın ?" sorularını bitirmek ve bir an önce oyuncularımızın oyuna hazır olmalarını sağlamaktır.
  2. Her oyununcunun 5 adet midcap ile oyunlara katılması ve şarjör kullanma disiplini;
    1. Bir çok oyuncumuz midcap eksikliğinden veya çeşitli sebeplerden hala hicap şarjörler kullanmaktadır. Bu noktadan sonra hicap kullanan arkadaşların oyunlara alınmayacağını üzülerek belirtmek zorundayız. Bu konuda yönetimin tavrı artık çok katıdır. Rica veya başka bir şekilde "hicap ile bugün oynasa/m" veya "adamın başka şarjörü yok" gibi söylemlerle lütfen bizi yormayın. Hicap kontrolü yönetim tarafından ciddi bir şekilde yapılacaktır. Eğer hala midcap almamış arkadaşlarımız var ise lütfen takım arkadaşları bu arkadaşlarımıza idareten ödünç olarak şarjörlerini versinler.
    2. Bir diğer husus 5 ten fazla midcap şarjör taşımamak. Arkadaşlar burada kapasitesi ne olursa olsun ister 60 lık ister 45 lik ister 80 lik ister 100 lük. 5 adetten fazla midcap taşımanız yasaktır.
    3. Şarjörlerin yanında pouchlarda yedek BB taşımak yasak. Yönetim rastgele üzerinizi arayabilir. Dikkatli olun ve herşeyden önce arkadaşlarınız kurallara uyarken sizde onlara saygı duyun.
    4. Brifing sırasında tüm AEG lerin emniyette olması ve şarjörlerinin takılmamış olması gerekmektedir.
  3. Her oyuncunun fps limit kurallarına uyması. Daha önce belirttiğimiz fps kurallarına ( madde 38 ) uymayan makinelerle oyuna girmeniz yasaklanmıştır. Lütfen arkadaşlar fps değerlerinizi kontrol edin. Eğer makinelerinizde FPS limit aşımı var ise bu sorununuzu bir şekilde giderin.
  4. Her oyuncunun killrag taşıması zorunla hale getirilmiştir. ( Bu vakitten itibaren renkli yelek vb. unsurların kullanımı kaldırılmıştır. Kırmızı bandana vs. kullanılmayacaktır) Arkadaşlar vuruldum yeleği kullanımını kaldırıyoruz çünkü vuruldum yeleğini unutanlar, almayanlar kaybedenler oluyor. Killrag ise hucüm yeleğine molle ile monte edildiği için üzerinizde vuruldum yeleği var mıydı ? kayboldu mu ? gibi problemlerin önüne geçeceğiz. Bu noktadan sonra sadece killrag kullanımını uygun buluyoruz. Lütfen en kısa sürede killrag edinmenizi rica ediyoruz.
Yukarıdaki kuralların ilk denetlenmesi Takım kaptanları ve takım kaptan yardımcıları tarafından yapılmalıdır. Bu kurallara uymayan veya oyun esnasında bu kuralları deldiğini gördüğümüz oyuncular oyundan sorgusuzca men edilecektir.

Yönetim tarafından dikkatlice incelenecek, bu 4 temel kurala uymayan makineler, telsizler, şarjörlerin oyuncular tarafından kullanılıp kullanılmadığı kontrol edilecektir. İlgili kuralları delen oyuncular, yönetim tarafından oyundan uzaklaştırılacaktır.

Saygılarımızla
SAT Yönetim

Son düzenleme:
SAT Yönetim

Yorumlar

Yukarı Alt